Bianchiho rodina není pod takovým tlakem jako ta Schumecherova

Svět formule 1 v průběhu sezóny i mimo ni sleduje zdravotní stav dvou jezdců, kteří utrpěli vážné poranění hlavy. Mezi oběma případy je z pohledu médií ale jeden velký rozdíl.
 Bianchiho rodina není pod takovým tlakem jako ta Schumecherova

Brzy tomu bude rok, co se při nehodě na lyžích zranil Michael Schumacher a jsou to také už více než dva měsíce od chvíle, kdy měl v Japonsku nehodu Jules Bianchi. Zatímco Schumacher se už léčí doma, Bianchi zůstává v nemocnici, ale už přes tři týdny je v Nice, v domácím prostředí a blízko své rodině.

Mezi oběma případy je jeden rozdíl. Bianchiho rodina velmi podrobně informuje o jeho stavu. Dokonce zveřejnila i přesnou diagnózu jeho zranění. Samozřejmě s ohledem na typ poranění nemůžeme očekávat nové zprávy každý týden. Otevřenost rodiny je možná jedním z důvodů, proč ji nechávají média více méně na pokoji, což potvrdil i Bianchiho otec.

„Jsme obklopeni dobrými lidmi a všichni nám dopřávají klid,“ řekl Philippe Bianchi pro Var Martin.

Podle jeho slov je stav Julese stále stejný, dýchá sám, ale zůstává v kómatu. „Bude to chtít čas, musíme být trpěliví. Jakmile udělá skutečný pokrok, budeme o tom informovat,“ slibuje jeho otec.

Bianchiho stav se zlepšil, je zpět v Evropě

Bianchiho stav se zlepšil, je zpět v Evropě

Další článek: Životní poprvé Valtteriho Bottase

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.