Bianchiho rodina není pod takovým tlakem jako ta Schumecherova

Svět formule 1 v průběhu sezóny i mimo ni sleduje zdravotní stav dvou jezdců, kteří utrpěli vážné poranění hlavy. Mezi oběma případy je z pohledu médií ale jeden velký rozdíl.
 Bianchiho rodina není pod takovým tlakem jako ta Schumecherova

Brzy tomu bude rok, co se při nehodě na lyžích zranil Michael Schumacher a jsou to také už více než dva měsíce od chvíle, kdy měl v Japonsku nehodu Jules Bianchi. Zatímco Schumacher se už léčí doma, Bianchi zůstává v nemocnici, ale už přes tři týdny je v Nice, v domácím prostředí a blízko své rodině.

Mezi oběma případy je jeden rozdíl. Bianchiho rodina velmi podrobně informuje o jeho stavu. Dokonce zveřejnila i přesnou diagnózu jeho zranění. Samozřejmě s ohledem na typ poranění nemůžeme očekávat nové zprávy každý týden. Otevřenost rodiny je možná jedním z důvodů, proč ji nechávají média více méně na pokoji, což potvrdil i Bianchiho otec.

„Jsme obklopeni dobrými lidmi a všichni nám dopřávají klid,“ řekl Philippe Bianchi pro Var Martin.

Podle jeho slov je stav Julese stále stejný, dýchá sám, ale zůstává v kómatu. „Bude to chtít čas, musíme být trpěliví. Jakmile udělá skutečný pokrok, budeme o tom informovat,“ slibuje jeho otec.

Bianchiho stav se zlepšil, je zpět v Evropě

Bianchiho stav se zlepšil, je zpět v Evropě

Další článek: Životní poprvé Valtteriho Bottase

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10