Alonso by k McLarenu nemusel odejít sám

Flavio Briatore je další velkou personou, která nepřímo potvrzuje nejen odchod Alonsa z Ferrari, ale také jeho návrat k McLarenu.
 Alonso by k McLarenu nemusel odejít sám

Luca di Montezemolo nedávno potvrdil, že Alonso odchází z Ferrari, aby znovu vyhrával. Totéž nyní potvrdil Flavio Briatore v rozhovoru pro italskou RAI.

Alonso odchází z Ferrari, aby znovu vítězil, potvrzuje Montezemolo

Alonso odchází z Ferrari, aby znovu vítězil, potvrzuje Montezemolo

„Fernando chce jít do týmu, ve kterém je možné v budoucnu vyhrávat, i když to teď není vidět na první pohled. Ferrari vždy zůstane v jeho srdci, je to tým, který miluje, i když se vždy hovořilo o dalším roce a nikdy se nic nestalo,“ říká Briatore. Podle Itala Alonsovi zkrátka došla trpělivost, navíc postrádal agresivnější přístup a nabírání nových inženýrů.

 

Vettel potřebuje perfektní auto

 

Briatore se také vyjádřil na adresu Sebastiana Vettela. „Při vší úctě, kterou k němu mám, si myslím, že potřebuje perfektní auto. Letos ho neměl a Ricciardo ho porazil“. Briatore proto Vettelovi přeje spektakulární Ferrari.

Německý Speed Week mezitím přináší informaci, že by Alonso nemusel do McLarenu odejít sám. Doprovodit by ho mohl současný závodní inženýr Andrea Stella a dokonce možná i sportovní šéf Ferrari Massimo Rivola. Ten by nahradil Sama Michaela.

Alonso by nebyl první. Společně s Massou odešel do Williamsu Rob Smedley, ačkoliv tam se prý jednalo o dvě samostatné akvizice a Smedley u Williamsu působí v jiné pozici. 

Sam Michael opouští McLaren

Sam Michael opouští McLaren

Diskuze (91) Další článek: Proč Massa stavěl u mechaniků McLarenu?
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00