Alonso by k McLarenu nemusel odejít sám

Flavio Briatore je další velkou personou, která nepřímo potvrzuje nejen odchod Alonsa z Ferrari, ale také jeho návrat k McLarenu.
 Alonso by k McLarenu nemusel odejít sám

Luca di Montezemolo nedávno potvrdil, že Alonso odchází z Ferrari, aby znovu vyhrával. Totéž nyní potvrdil Flavio Briatore v rozhovoru pro italskou RAI.

Alonso odchází z Ferrari, aby znovu vítězil, potvrzuje Montezemolo

Alonso odchází z Ferrari, aby znovu vítězil, potvrzuje Montezemolo

„Fernando chce jít do týmu, ve kterém je možné v budoucnu vyhrávat, i když to teď není vidět na první pohled. Ferrari vždy zůstane v jeho srdci, je to tým, který miluje, i když se vždy hovořilo o dalším roce a nikdy se nic nestalo,“ říká Briatore. Podle Itala Alonsovi zkrátka došla trpělivost, navíc postrádal agresivnější přístup a nabírání nových inženýrů.

 

Vettel potřebuje perfektní auto

 

Briatore se také vyjádřil na adresu Sebastiana Vettela. „Při vší úctě, kterou k němu mám, si myslím, že potřebuje perfektní auto. Letos ho neměl a Ricciardo ho porazil“. Briatore proto Vettelovi přeje spektakulární Ferrari.

Německý Speed Week mezitím přináší informaci, že by Alonso nemusel do McLarenu odejít sám. Doprovodit by ho mohl současný závodní inženýr Andrea Stella a dokonce možná i sportovní šéf Ferrari Massimo Rivola. Ten by nahradil Sama Michaela.

Alonso by nebyl první. Společně s Massou odešel do Williamsu Rob Smedley, ačkoliv tam se prý jednalo o dvě samostatné akvizice a Smedley u Williamsu působí v jiné pozici. 

Sam Michael opouští McLaren

Sam Michael opouští McLaren

Další článek: Proč Massa stavěl u mechaniků McLarenu?

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10