Datum 11. 5. 2014
Délka 4 655 m
Počet kol 66
Rekord tratě 1:21,670 - Kimi Räikkönen
Vítězové Velké ceny 2013 Fernando Alonso, 2012 Pastor Maldonado, 2011 Sebastian Vettel, 2010 Mark Webber, 2009 Jenson Button

Související články

Střed pole: Pěkný finiš Heidfelda

Střed pole opět nabídl vyorvnané souboje. Heidfeld vyjel pro Renault ve finiši osmé místo. Oba vozy na bodech má Sauber, naopak Force India, Toro Rosso a Williams vyšly zcela naprázdno.

22.  5.  2011
Ferrari
Být předjet o kolo bolí, přiznává Ferrari

Nejlepší část závodu pro Scuderii představoval start, po kterém dokázal domácí Fernando Alonso zvednout diváky ze sedadel. Skvělý vývoj ovšem netrval dlouho.

Mercedes
U Mercedesu vládne spokojenost, v lepší výsledek nedoufal

Šesté a sedmé místo bylo podle vedení německého týmu maximem, které mohl získat. Michael Schumacher měl tentokrát nad svým týmovým kolegou navrch.

Red Bull Racing
Vettel se při bránění prvního místa pořádně zapotil

Lewis Hamilton na něho zle dotíral. O to větší úlevu mu vítězství přineslo. Cesta za dalším triumfem tentokrát nevedla z prvního místa na startu.

McLaren
Hamilton dostal Vettela pod tlak, se závodem je spokojen

Pilot McLarenu byl velmi blízko vítězství, to si ale nakonec Vettel s náskokem šesti desetin uhlídal. Hamiltona to však netrápí a výsledek ho potěšil.

Velkou cenu Španělska vyhrál Vettel po těsném souboji s Hamiltonem

Sebastian Vettel udržel za svými zády Lewise Hamiltona a připsal si tak čtvrté letošní vítězství. Pro třetí místo si dojel Jenson Button.

Ferrari
Alonso se poprvé v sezoně prosadil do druhé řady, Massa se dál trápil

Fernando Alonso byl se svým nejrychlejším kolem naprosto spokojen a poprvé v sezoně se prosadil do druhé řady. Felipe Massa měl problémy s vyvážením vozu a kvalifikoval se jako osmý.

21.  5.  2011
Střed pole: Tempo udával Vitalij Petrov

Do první desítky se kromě něho propracoval také Pastor Maldonado z Williamsu. Největším zklamáním byli jejich týmoví kolegové, Nick Heidfeld a Rubens Barrichello, kteří neprošli první částí.

McLaren
Hamilton i Button startují z čistší stopy a ušetřili sadu měkčích gum

Lewise Hamiltona a Jensona Buttona dělilo v kvalifikaci jen 0,035 sekundy. Přesto se mezi oba vklínil Fernando Alonso. Oproti němu ale mají výhodu jedné čerstvé sady pneumatik navíc.

Mercedes
Schumacher měl opět technické problémy, tentokrát je na vině KERS

Pilot Mercedesu sice postoupil do třetí části kvalifikace, v té ale nezaznamenal žádný měřený čas, a tak do zítřejšího závodu odstartuje z desátého místa.

Webber letos poprvé vyhrál kvalifikaci, Vettela zlobil KERS

Z první řady startují vozy Red Bull. Mark Webber porazil o dvě desetiny sekundy Sebastiana Vettela. Oba vyjeli ve třetí části kvalifikace jen jednou a pošetřili sadu měkčích pneumatik. KERS tentokrát zlobil Vettela.

Obvykle jsou tu závody předvídatelné, letos by to mohlo být jinak

Závodní víkend ve Španělsku bude lakmusovým papírkem nových pravidel formule 1. Circuit de Catalunya je tím správným měřítkem, jelikož se zde často testuje.

19.  5.  2011
Ztráty ohrožují také budoucnost GP Španělska

Vysoké náklady na závod formule 1 trápí i Katalánsko. Dotovat Grand Prix v době úsporných opatření je velmi těžké.

21.  2.  2011
Z nováčků dnes opět nejlepší Lotus

Jarno Trulli dokončil GP Španělska na sedmnáctém místě. Spokojeni byli i u Virginu, protože závod dokončili oba jeho jezdci. Naopak šachovnicový praporek neviděl ani jeden z vozů HRT.

9.  5.  2010
Ferrari
Druhý Alonso: Skvělý výsledek, ale musíme přidat

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Přestože závod ve Španělsku vyhrál Mark Webber, Barcelona dnes měla jiného hrdinu. Domácí Fernando Alonso svým druhým místem nadzvedl desítky tisíc rozvášněných Španělů ze sedaček.

Dnes se do první desítky vešli hned čtyři zástupci středu pole

První desítka dnes do svých řad přijala hned čtyři týmy ze středu pole. Černý petr tak zbyl jen na jezdce týmu Sauber, kteří doplatili na kolize z úvodu závodu.

Mark si jezdil vlastní ligu, říká Vettel

Mark Webber si dnes v Barceloně v pohodě dojel pro třetí vítězství v kariéře. Po startu uhlídal pole position před Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem, a pak už stačilo jen neudělat chybu a pečovat o pneumatiky.

Mercedes
Schumacher dnes dojel čtvrtý, radost mu kalí vysoká ztráta

Michael Schumacher dnes dojel nejlépe od svého návratu do F1. Díky více než minutové ztrátě na vítězného Webbera však spokojen není.

McLaren
McLaren měl být hlavním soupeřem Red Bullu, nezadařilo se

Tým z Wokingu měl hlavně zásluhou Lewise Hamiltona našlápnuto k zisku druhého místa. Levá přední pneumatika britského pilota ovšem byla proti.

Barceloně dnes kraloval Mark Webber

Mark Webber dosáhl po bezchybném výkonu prvního letošního vítězství. Druhý dojel k radosti domácích fanoušků Fernando Alonso a třetí po potížích s brzdami Sebastian Vettel.

Mercedes
Udělali jsme malý krok zpátky, říká Rosberg

Nico Rosberg je očividně lehce na rozpacích z nového auta, které Mercedes nasadil v Barceloně. Druhý muž průběžného bodování jezdců má dokonce dojem, že si tým v porovnání s konkurencí trochu ublížil.

Lotus si vylepšení pochvaluje, ztráta na zbytek pole se zmenšila

Tým Lotus byl z nových týmů jediným, který v kvalifikaci nepotkaly žádné problémy. Projevilo se to také na výsledcích. Upravený monopost Virginu k porážce zelených vozů nestačil.

8.  5.  2010
Mercedes
Schumacher už se cítí pohodlně, Rosberg zápasí s novinkami

Michael Schumacher poprvé od svého návratu překonal týmového kolegu Nika Rosberga v trénincích i v kvalifikaci. Nepochybně tomu přispěla nová aerodynamika, kterou tým do Barcelony přivezl.

Ferrari
Alonso chce na stupně vítězů, na ten nejvyšší to ale nevidí

AKTUALIZOVÁNO - Fernando Alonso se tento víkend těší jednoznačně největší podpoře místních diváků ze všech pilotů ve startovním poli. Své fanoušky ovšem varuje, že Red Bully budou téměř neporazitelné.

Red Bull: Těch pár bezesných nocí se vyplatilo

Mark Webber a Sebastian Vettel kralují letošním kvalifikacím ohromujícím způsobem. Ve Španělsku tentokrát lépe uspěl Webber, který byl o necelou vteřinu rychlejší než zbytek světa a o desetinu rychlejší než Vettel.

McLaren
Hamilton se podivuje rychlosti Red Bullu

AKTUALIZOVÁNO - Naprostá většina týmů si do Barcelony přivezla nějaká vylepšení. K dohnání Red Bullu to ovšem nestačilo. Před svými pronásledovateli opět o něco poodskočil. Všiml si toho i Hamilton.

Speciál
Před čtyřicátou španělskou GP

Letošní evropská premiéra F1 na okruhu Montmeló se může snadno nést v jubilujícím duchu: 40. Velká cena Španělska se totiž už podvacáté pojede právě na této trati

5.  5.  2010
Nejrychlejším časem zakončil testy v Barceloně Lewis Hamilton

Pilot McLarenu Lewis Hamilton zajel v neděli dopoledne, kdy většina týmů jezdila s malým množstvím paliva, nejrychlejší čas za celé čtyři dny testů.

28.  2.  2010
Začaly poslední testy, týmy už musí vyložit své karty

Na katalánském okruhu v Montmelu dnes začaly poslední předsezónní testy, které podle týmů poskytnou první skutečný obrázek o rozložení sil ve startovním poli.

25.  2.  2010
Ferrari
Massa dnes v Barceloně objel téměř devadesát kol

Felipe Massa si poprvé od svého návratu po zranění hlavy vyzkoušel trať, která je součástí kalendáře F1. Řídil Ferrari F2008 s pneumatikami pro GP2.

22.  1.  2010
123

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz