100 pole positions Lewise Hamiltona v číslech | Zdroj:  Getty Images

100 pole positions Lewise Hamiltona v číslech

Lewis Hamilton získal ve Španělsku svou 100. pole position v kariéře.

0,036 s na největšího rivala. Lewis Hamilton získal ve Španělsku 100. pole position | Zdroj:  Getty Images / Lars Baron

Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska vyhrál Lewis Hamilton, který získal 100. pole position ve F1.

V posledním tréninku na GP Španělska 2021 byl nejrychlejší Verstappen

Nejrychlejší čas zajel v posledním tréninku Verstappen před Hamiltonem a Leclercem.

Ve druhém tréninku ve Španělsku byl nejrychlejší Hamilton | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Ve druhém tréninku ve Španělsku byl nejrychlejší Hamilton

Nejrychlejší čas zajel odpoledne ve Španělsku Lewis Hamilton před Bottasem a Leclercem.

Alpha Tauri
Cunoda se týmu omluvil za ostrá slova po kvalifikaci  | Zdroj:  Getty Images / Peter Fox

Cunoda se týmu omluvil za ostrá slova po kvalifikaci

Japonec byl naštvaný na svůj výsledek v kvalifikaci. Večer se na sociálních sítích omluvil.

Včera
Ferrari
Leclerc nevidí stupně vítězů realisticky, zaměřuje se na souboj s McLarenem

Pilot Ferrari Charles Leclerc sice do Velké ceny Španělska formule 1 odstartuje z druhé řady, v zisk pódiového umístění však příliš nevěří.

Včera
Formule E
Vítězný skok do bazénu! Ulicím Monaka kraloval da Costa | Zdroj:  Facebook Antonia Felixe da Costy

Vítězný skok do bazénu! Ulicím Monaka kraloval da Costa

Vůbec první závod formule E na kompletním okruhu formule 1 v Monaku vyhrál Antonio Felix da Costa s monopostem DS Techeetah. O triumf však musel bojovat až do posledního kola.

Včera
Fotografie
Fotogalerie: Sobota před Grand Prix Španělska 2021 | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Fotogalerie: Sobota před Grand Prix Španělska 2021

Výběr fotografií ze soboty, která přinesla 100. pole position pro Lewise Hamiltona.

Včera
AUTO.CZ
BMW M3 Competition – Kašlete na ledviny. Je úžasné!

Alpine
Alpine se letos poprvé dostal v kvalifikaci do nejlepší desítky s oběma vozy | Zdroj:  Getty Images / Lars Baron

Alpine se letos poprvé dostal v kvalifikaci do nejlepší desítky s oběma vozy

Povedenou kvalifikaci na Velkou cenu Španělska formule 1 má za sebou tým Alpine. Letos poprvé se do nejlepší desítky na startovní rošt postaví oba jeho piloti, když Esteban Ocon obsadil páté a Fernando Alonso desáté místo.

Včera
Dvě kolize v souboji o vedení a první vítězství Caldwella přinesl dramatický druhý závod F3 | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Olli Caldwell si ve druhém závodě sezóny formule 3 v Barceloně připsal své první vítězství v šampionátu. Závod poznamenaly dvě kolize jezdců bojujících o vedení, které britského jezdce týmu Prema posunuly až na první místo.

Včera
Red Bull Racing
Verstappen je i přes těsnou porážku s druhým místem spokojen | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Verstappen je i přes těsnou porážku s druhým místem spokojen

Max Verstappen z Red Bullu je s druhým místem na roštu Velké ceny Španělska formule 1, které si zajistil v dnešní kvalifikaci, velmi spokojen i přes malou ztrátu, kterou měl na nejrychlejšího Lewise Hamiltona.

Včera
Alpha Tauri
Frustrovaný Cunoda má pochyby, že má stejné auto jako Gasly | Zdroj:  Getty Images / Peter Fox

Frustrovaný Cunoda má pochyby, že má stejné auto jako Gasly

Júki Cunoda byl překvapen svým vypadnutím už v první části kvalifikace na Velkou cenu Španělska formule 1. Japonský nováček u týmu AlphaTauri tak ani ve čtvrté kvalifikaci neporazil týmového kolegu Pierra Gaslyho.

Včera
Mercedes
Hamilton je nadšený ze zisku 100. pole position ve F1

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu získal v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska 100. pole position v kariéře, když o 36 tisícin porazil Maxe Verstappena.

Včera
Sezónu F3 otevřel vítězstvím Smoljar. Slaví Charouz, Staněk se propadl | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Sezónu F3 otevřel vítězstvím Smoljar. Slaví Charouz, Staněk se propadl

Rus Aleksandr Smoljar vyhrál úvodní závod letošní sezóny formule 3 v Barceloně. Druhý skončil Clément Novalak před nováčkem Caiem Colletem.

Včera
Haas
Podle Steinera má Mazepin s vozem větší problémy než Schumacher | Zdroj:  Getty Images / Lars Baron

Podle Steinera má Mazepin s vozem větší problémy než Schumacher

Haas má letos zřejmě nejhorší auto na startovním roštu. Není to překvapením, protože tým ho v podstatě nevyvíjel. Problémy vozu podle šéfa týmu lépe zvládá Mick Schumacher.

Včera
Jezdci se v názoru na upravenou 10. zatáčku neshodnou  | Zdroj:  Circuit de Barcelona-Catalunya

Jezdci se v názoru na upravenou 10. zatáčku neshodnou

Jezdci formule 1 si v pátek poprvé vyzkoušeli upravenou 10. zatáčku.

Včera
DTM
Ferrari zahrozilo v DTM, Albon a Lawson prohnali Mercedes | Zdroj:  twitter.com/alex_albon

Ferrari zahrozilo v DTM, Albon a Lawson prohnali Mercedes

Druhé předsezonní testy DTM na německém Lausitzringu naznačily, že Ferrari by ve své premiérové sezoně v šampionátu nemuselo hrát bezvýznamnou roli. Italské vozy obsadily druhé a třetí místo, o což se zasloužil i Alexander Albon.

Včera
Cestovní restrikce ohrožují i náhradní Turecko | Zdroj:  Getty Images / Clive Mason

Cestovní restrikce ohrožují i náhradní Turecko

Velká cena Turecka má nahradit Velkou cenu Kanady. Její konání je však nyní kvůli cestovním restrikcím samo ohroženo.

Včera
Formule E
Formule E míří do Monaka, změna pravidel má znemožnit opakování Valencie | Zdroj:  ABB Formula E

Formule E míří do Monaka, změna pravidel má znemožnit opakování Valencie

Sezona elektrického seriálu pokračuje tento víkend v ulicích Monaka, kde budou monoposty formule E poprvé ve své historii závodit na kompletním okruhu formule 1. A vedení šampionátu chce zabránit opakování chaosu, který zachvátil konec prvního závodu na trati Ricarda Torma ve Valencii.

7.  5.  2021
Aston Martin
Zatím nejlepší pátek, říká Vettel | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Zatím nejlepší pátek, říká Vettel

Aston Martin bude v kvalifikaci cílit na postup do třetí části. Sebastian Vettel je po pátku spokojený.

Ferrari
Leclerc zlepšení připisuje změně v přístupu | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Leclerc zlepšení připisuje změně v přístupu

Ferrari se v Barceloně zdá být o něco silnější. Leclerc dle svých slov oproti závodu v Portugalsku změnil taktiku. Zdá se, že se změna vyplácí.

Fotografie
Fotogalerie: Pátek před GP Španělska 2021 | Zdroj:  Getty Images / Lars Baron

Fotogalerie: Pátek před GP Španělska 2021

Výběr fotografií z pátku na Katalánském okruhu.

Red Bull oslovil 100 zaměstnanců Mercedesu, tvrdí Wolff | Zdroj:  Gatty Images / Lars Baron

Red Bull oslovil 100 zaměstnanců Mercedesu, tvrdí Wolff

Red Bull získal několik zaměstnanců pro svou firmu, která bude vyrábět a později vyvíjet pohonné jednotky.

Mercedes
Hamiltonovi se moc nezamlouvá nová desátá zatáčka | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Hamiltonovi se moc nezamlouvá nová desátá zatáčka

Nejrychlejší muž pátečních tréninků nerozumí důvodům, proč musela být desátá zatáčka na katalánském okruhu přepracována.

Verstappena horší výsledek ve druhém tréninku nešokoval | Zdroj:  Getty Images / Lars Baron

Verstappena horší výsledek ve druhém tréninku nešokoval

Nizozemský pilot nebere výsledky odpoledního tréninku jako žádnou tragédii. Oba vozy Red Bullu na konci pátku obsadily konec první desítky.

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.