Alex Zanardi

Zanardi závodil ve F1 v 90. letech za týmy Jordan, Minardi, Lotus a Williams. Celkem odjel 44 závodů.

V roce 2001 měl v závodě série CART na Lausitzringu vážnou nehodu, při které přišel o obě nohy. K závodění se ale poté částečně vrátil a také se dvakrát zúčastnil paralympijských her, na kterých získal na handbiku 4 zlaté medaile. V červnu 2020 měl vážnou nehodu na handbiku.

Dobré zprávy z Itálie: Zanardiho stav se výrazně zlepšil | Zdroj:  Getty Images / Peter Fox

Dobré zprávy z Itálie: Zanardiho stav se výrazně zlepšil

Alex Zanardi se stále zotavuje z nehody na handbiku, kterou měl v červnu.

22.  12.  2020
Stav Alexe Zanardiho se zlepšil, byl převezen do nemocnice blíže domovu | Zdroj:  DTM

Stav Alexe Zanardiho se zlepšil, byl převezen do nemocnice blíže domovu

Zástupci milánské nemocnice San Raffaele o víkendu uvedli, že zlepšený zdravotní stav bývalého pilota formule 1 Alessandra Zanardiho umožňuje, aby byl přemístěn blíže domovu do zdravotnického zařízení v Padově.

22.  11.  2020
Zanardiho prognóza není jasná, říká lékař, který jej operoval

Stav Alexe Zanardiho po jeho páteční nehodě na handbiku zůstává vážný, ale stabilizovaný.

21.  6.  2020
Alex Zanardi měl nehodu na handbiku, je ve vážném stavu

Bývalý pilot formule 1 a vícenásobný paralympijský vítěz Alex Zanardi měl vážnou nehodu.

19.  6.  2020
DTM
Alex Zanardi si zazávodí v DTM

Bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi se letos zúčastní jednoho závodního víkendu v DTM.

29.  5.  2018 | 4
Speciál
Alex Zanardi - vítězství vůle nad osudem

Existují sportovci a Sportovci. Pojďme si dnes, v poslední den roku, připomenout příběh muže, který bez debat patří do oné skupiny s velkým S.

31.  12.  2012 | 26
Bývalý pilot Alex Zanardi získal zlato na paralympiádě

Bývalý pilot formule 1 těžce zraněný při havárii během amerického závodu Champ Car v Německu Alex Zanardi má zlato. Vybojoval si jej při paralympijských hrách v Anglii.

5.  9.  2012 | 29
Alex Zanardi bude reprezentovat Itálii na paralympiádě v Londýně

Bývalý pilot formule 1 se zúčastní závodů handbiků, které se pojedou v rámci XIV. letních paralympijských her na slavném okruhu v Brands Hatch.