Se smíšenými pocity nejspíše budou vzpomínat v Grove na sezónu 2015. Z hlediska financí pro ně skončila dobře – Williams obhájil třetí místo v Poháru konstruktérů z roku 2014, ale jinak si pohoršil. V roce 2014 měl 320 bodů, letos 257. V roce 2014 se také jeho jezdci třikrát dostali na druhé místo, letos brali nejlépe třetí místa.

Sezóna pro Williams nezačala vůbec dobře. Bottas si poranil záda a do prvního závodu v Austrálie nenastoupil. Massa si ale odvezl 12 bodů.

Srovnání výsledků obou týmových kolegů Williamsu.

Jeden z nejhorších možných průběhů měla pro Massu domácí velká cena. Brazilec byl diskvalifikován. Na jeho voze byla naměřena příliš vysoká teplota na jedné z pneumatik. Williams se sice bránil, že má několik na sobě nezávislých dat a ta říkají, že bylo vše v pořádku, ale protože diskvalifikace neměla vliv na konečné pořadí v šampionátu, neodvolal se.

11
Fotogalerie

Sezóna 2015 z pohledu Williamsu

Jaká byla sezóna 2015 z pohledu Williamsu? Tým obhájil loňské 3. místo, ale výsledky měl horší.

• Se smíšenými pocity nejspíše budou vzpomínat v Grove na sezónu 2015. Z hlediska financí pro ně skončila dobře – Williams obhájil třetí místo v Poháru konstruktérů z roku 2014, ale jinak si pohoršil. V roce 2014 měl 320 bodů, letos 257. V roce 2014 se také jeho jezdci třikrát dostali na druhé místo, letos brali nejlépe třetí místa.
  • Sezóna pro Williams nezačala vůbec dobře. Bottas si poranil záda a do prvního závodu v Austrálie nenastoupil. Massa si ale odvezl 12 bodů.
  • Nejhorší závody pro Williams přišly v Monaku, Maďarsku a v USA, kde tým nebodoval. V Austinu dokonce kvůli problémům s technikou neviděl ani jeden z jezdců cíl.
  • Naopak nejlepším závodem byla pro Williams nejspíše GP Itálie. Z Monzy si tým odvezl 27 bodů. Massa skončil třetí a na stupních vítězů si musel před tifosi připadat jako za časů u Ferrari. Bottas dojel čtvrtý.
  • Tak nějak do obou kategorií můžeme zařadit GP Británie. Williamsy měly dobrý start, Massa se dostal do vedení závodu. Pak ale začaly padat kapky deště a padat začaly pořadím i williamsy. Massa bral nakonec 4. místo, Bottas 5.
  • Bottas i Massa získali po dvou stupních vítězů (Massa kromě Itálie ještě v Rakousku, Bottas v Kanadě a Mexiku). Na body to bylo také relativně vyrovnané, Bottas jich získal 136, Massa 121.
  • Srovnání výsledků obou týmových kolegů Williamsu.
  • V kvalifikaci na tom byl lépe Bottas (průměrná pozice 6,11, Massa 7,79), který byl o 0,436 s rychlejší než Massa. Brazilce také 11x porazil.
  • Jestli se Williamsu něco příliš nedaří, tak jsou to zastávky v boxech. Pokud vezmeme nejrychlejší zastávky (celkový čas v boxové uličce), tak byl Williams letos jen jednou nejrychlejší a to v Maďarsku. Chaos v boxech demonstroval Bottas, který v Belgii jezdil současně se třemi měkkými a jednou střední směsí pneumatik. Stewardi to s humorem nevzali a obdařili ho (tým) penalizací.
  • Jeden z nejhorších možných průběhů měla pro Massu domácí velká cena. Brazilec byl diskvalifikován. Na jeho voze byla naměřena příliš vysoká teplota na jedné z pneumatik. Williams se sice bránil, že má několik na sobě nezávislých dat a ta říkají, že bylo vše v pořádku, ale protože diskvalifikace neměla vliv na konečné pořadí v šampionátu, neodvolal se.
  • V roce 2016 bude jezdecká sestava u Williamsu stejná. Jedno loučení však přesto přišlo. Susie Wolffová se rozloučila s kariérou. Nepochybně hrálo roli i to, že po zranění Bottase tým rychle povolal Sutila jako rezervního jezdce.