9
Fotogalerie

Poslední trénink se už odjel. Nejrychlejší byl Bottas před Hamiltonem a Leclercem

Jezdci se konečně dostali na trať na Nürburgringu. Nejrychlejší čas zajel Valtteri Bottas.

Páteční tréninky byly zrušeny kvůli špatnému počasí, ve kterém nemohl startovat záchranný vrtulník. V sobotu svítilo na Nürburgringu slunce, ale teplota vzduchu dosáhla jen 8 stupňů Celsia.

Aktivita na trati byla samozřejmě od začátku velká. Na trati chyběl jen Lance Stroll. Po čtvrt hodině tým potvrdil, že nejde o technický problém, ale Strollovi nebylo dobře a trénink vynechal (v té době nebylo zřejmé, zda nastoupí do kvalifikace).

Velkým problémem je na Nürburgringu drolení pneumatik, což je důsledek nízkých teplot. Jezdci to zvládli bez nehod. Jen Sebastian Vettel se roztočil ve 14. zatáčce a George Russell později v podobném místě skončil na trávě, po které klouzal, ale bariéře se vyhnul. Ke konci se v závěru okruhu roztočil také Latifi.

Jezdci postupně zajížděli rychlá kola. Pořadí na čele se tak měnilo. Dostali se tam jezdci McLarenu, Red Bullu a Renaultu. Nakonec ale vedení převzal Bottas. Lewis Hamilton musel několik svých pokusů vzdát. Na konci tréninku se ale dokázal dostat na druhé místo.

Na konci tréninku ožilo Ferrari. Leclerc se dostal na průběžné druhé místo, také Vettel byl poměrně vysoko v pořadí.

Kvalifikace na Grand Prix Eifelu začíná v 15:00.

12:55: Latifi v hodinách.

12:52: Bottas nejrychlejší ve všech sektorech – a 0,8 sekundy před Verstappenem.

12:42: Ale Bottas jde teď na první místo – 1:26.968

12:41: Hamilton první pokus vzdal, ale teď překonává Bottase a je druhý.

12:40: Už i mercedesy zkoušejí kvalifikační simulaci. Bottas zatím druhý.

12:38: A už je opět Verstappen první.

12:37: Ricciardo první....  mercedesy zatím vlažně. Hamilton 18., Bottas jen o tři místa výše.

12:36: Russell klouzal po trávníku... pokračuje, vůz není poškozený.

12:33: Norris o 3 tisíciny poráží Ocona.

12:32: Grosjean: „Tohle je nádherná trať.“

12:31: Na první místo jde Ocon.

12:29: Sainz si stěžuje, že mu mrznou ruce, Hamilton pak na svůj systém DAS...

12. Ham

12:14: Stroll nevyjel a ani nevyjede. Není mu dobře. Jeho stav bude po tréninku posouzen. Zatím není jasné, zda se zúčastní kvalifikace.

12:09: Verstappen první...

12:08: Na trati nebyl Stroll. Vettel má na kontě jen instalační kolo.

12:05: Pérez na čele. Na měkkých vyjel také Kvjat.

12:01: Jezdci nasadili slicky, Pérez na měkkých, ostatní zatím na středních.

12:00: začínáme! První vozy na trati.

11:59: Chladno je ale stále... teplota jen 8 °C, trať nemá o moc více (13 °C).

11:56: Oba včerejší tréninky byly zrušeny, protože by v případě potřeby nemohl startovat záchranářský vrtulník. Dnes by se situace opakovat neměla. Jednak je lepší počasí, ale FIA také připravila náhradní místo, ze kterého by vrtulník odstartoval. Nachází se asi 3 km od okruhu v nižší nadmořské výšce. Na místo by zraněného dopravila ambulance. Přesto by byl splněn limit 20 minut pro převoz do nemocnice, který uvádí Mezinárodní sportovní řád.

11:52: Vítejte u online přenosu ze třetího a jediného tréninku na GP Eifelu.