Vítěz druhého závodu Lawson Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Start prvního závodu F3 Foto: Getty Images / Mark Thompson

Oscar Piastri  Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Roman Staněk Foto: Getty Images / Bryn Lennon

První závod F3 Foto: Getty Images / Bryn Lennon

7
Fotogalerie

V nedělním závodě F3 triumfoval Lawson, Staňkovi se nedařilo

Liam Lawson dokázal v závěru odrazit útoky Richarda Verschoora a ve druhém závodě letošní sezóny na rakouském Red Bull Ringu získal své první vítězství ve formuli 3. Českému pilotovi Romanu Staňkovi se ani ve druhém závodě nepodařilo navázat na dobrý výsledek z tréninku a kvalifikace.

Junior Red Bullu Liam Lawson vyhrál druhý závod úvodního podniku letošní sezóny formule 3 v Rakousku. V závěru dokázal odolat tlaku Richarda Verschoora, který skončil druhý. Po startu z první pozice získal třetím místem své první stupně vítězů ve F3 Clément Novalak. Českému zástupci Romanu Staňkovi se nedělní závod nepodařil a skončil ve třetí desítce výsledkové listiny.

Novozélanďan Liam Lawson vyhrál druhý závod na Red Bull Ringu po startu z pátého místa. Už po prvním kole si přitom polepšil o dvě pozice. V 8. kole se Lawson dostal do vedení po útoku na Davida Beckmanna.

Lawson postupně navyšoval svůj náskok, o který jej ale připravil výjezd safety caru pět kol před cílem. Závod byl restartován o tři kola později a Lawson dokázal ve zbývajících dvou kolech odrazit útoky Verschoora a zvítězit.

Za třetím Novalakem dojel Beckmann a Lirim Zendeli, který tak zopakoval páté místo z prvního závodu. Vítěz sobotního závodu Oscar Piastri dojel na osmém místě.

Českému pilotovi Romanu Staňkovi se nepodařilo navázat na dobrý výsledek volného tréninku a kvalifikace a ve druhém závodě úvodního víkendu obsadil 24. místo. Pilot týmu Charouz Racing System sice po startu udržel 17. pozici, po souboji ve druhém kole se ale propadl na 21. místo.

V 19. kole byl však Staněk příliš široký na výjezdu na cílovou rovinku, vyjel mimo trať a narazil do polystyrenové cedule. Na trať se dostalo velké množství zbytků cedule a musel vyjet safety car, aby traťoví komisaři mohli okruh vyčistit. Staněk musel zamířit do boxů, ale závod dokončil.

Dobrého výsledku ve druhém závodě víkendu dosáhla jediná závodnice ve startovním poli Sophia Flörschová. Německá pilotka týmu Campos si oproti startu polepšila o 10 pozic a skončila šestnáctá.

25  Igor Fraga Charouz Racing System 30.838
26  Théo Pourchaire ART Grand Prix 40.237 (pen.)
27  Logan Sargeant Prema Racing 1 kolo
28  Jack Doohan HWA Racelab 8 kol
  Alex Peroni Campos Racing
  Cameron Das Carlin Buzz Racing

V prvním závodě Staněk sedmnáctý

Vítězstvím vstoupil do své první sezóny ve formuli 3 australský pilot Oscar Piastri, který vyhrál první závod úvodního podniku na rakouském Red Bull Ringu. Český pilot Roman Staněk z týmu Charouz Racing System obsadil sedmnácté místo.

Téměř dokonalý začátek letošní sezóny FIA formule 3 zažil italský tým Prema Racing. Jeho piloti Oscar Piastri, Logan Sargeant a Frederik Vesti obsadili v úvodním závodu sezóny v Rakousku první, druhé a čtvrté místo. Na třetí pozici se mezi ně dokázal dostat Alex Peroni z týmu Campos. Pro všechny tři piloty to přitom znamenalo první stupně vítězů ve formuli 3.

Piastri se dostal na vedoucí pozici hned v prvním kole po startu z třetího místa. V první zatáčce došlo ke kontaktu mezi vítězem kvalifikace Sebastiánem Fernándezem a Piastrim, po kterém skončil Fernández mimo trať a po návratu do boxů musel odstoupit.

Piastri následně ještě v prvním kole bojoval o vedení s Zendelim a před německého soupeře se dostal po vnějšku ve třetí zatáčce. Od té chvíle jel již neohroženě na čele až do cíle závodu. Zendeli přišel o druhé místo v sedmém kole, kdy se během jedné zatáčky před něj dostali jak Sargeant, tak Peroni. Později se před Zandeliho dostal také Vesti a německý závodník tak uzavřel nejlepší pětku.

Jediný český zástupce Roman Staněk obsadil při své premiéře s vozem formule 3 sedmnácté místo. 16letý pilot ztratil v prvním kole čtyři pozice, v průběhu závodu se před něj dostali další závodníci a dojel sedmnáctý za svým týmovým kolegou Igorem Fragou. Třetí pilot českého týmu Charouz David Schumacher obsadil 25. místo.