Když už je řeč o vyrovnání statistiky... srovnávat jezdce podle počtu bodů je trochu nesmyslné, protože systém bodování se v historii několikrát měnil, ale zkusme to. Kvůli tomu současnému jsou v čele Hamilton, Vettel a Alonso. Hamilton a Vettel mají po Kanadě stejný počet bodů - 1974. Vettel mimochodem získal v průměru 12,04 bodů za závod, Hamilton 11,34 a Alonso 6,93.

Hamilton je expertem na Kanadu. Vyhrál zde už pětkrát. Na Schumachera, který v Kanadě získal 7 vítězství, ale ještě nemá. Schumacher má podobných rekordů více. Sedmkrát vyhrál také v Imole a osmkrát ve Francii.

Mercedes je jediný tým, který letos neodstoupil kvůli technice. Ta sice ovlivnila Hamiltona, ale jen v kvalifikaci. Ve Španělsku se pak jezdci vyřadili vzájemnou kolizí.

Možná je to zvláštní, ale Mercedes vládne i jiné statistice. Po startu a v první zatáčce ztratil 15 pozic.

Můžeme sledovat také Ricciarda. Ten zatím porazil ve všech kvalifikacích svého týmového kolegu - Kvjata i Verstappena. Jako jediný! U ostatních jezdců je už srovnání s týmovým kolegou horší. Dobře je na tom ještě Bottas. Massa ho porazil jen v Austrálii.

Kanada, Japonsko, Itálie..co mají společného? Jsou to jedny (ale určitě ne jediné) z těch velkých cen, kde je vždy výborná atmosféra. Už deset let přitom uplynulo od startu posledního Kanaďana v F1. Samozřejmě to byl Jacques Villeneuve. Zmínit lze jen účast Roberta Wickense v tréninku v roce 2011, ale to bylo v Abú Dhabí. Naději ovšem země javorového listu má a to v podobě Lance Strolla.

10
Fotogalerie

Zajímavé statistiky po GP Kanady 2016

Několik zajímavých statistik a čísel po sedmém závodě letošní sezóny.

Lewis Hamilton získal 45. vítězství, které bylo současně 51. vítězstvím pro Mercedes. Ten má tak nyní stejný počet vítězství jako Red Bull.02.jpg

Když už je řeč o vyrovnání statistiky... srovnávat jezdce podle počtu bodů je trochu nesmyslné, protože systém bodování se v historii několikrát měnil, ale zkusme to. Kvůli tomu současnému jsou v čele Hamilton, Vettel a Alonso. Hamilton a Vettel mají po Kanadě stejný počet bodů 1974. Vettel mimochodem získal v průměru 12,04 bodů za závod, Hamilton 11,34 a Alonso 6,93.03.jpg

Hamilton také získal 53. pole position. V tomto ohledu je třetí. Ve své kariéře asi bude moci překonat Schumachera (68), ale už letos teoreticky může překonat svůj vzor. Ayrton Senna získal 65 pole positions.05.jpg

Felipe Massa nedokončil závod kvůli problému s vodním systémem. Je to docela důležité, protože Brazilec byl posledním, kdo letos bodoval ve všech závodech. 06.jpg

Williams získal letošní první stupně vítězů a také opět zaznamenal nejrychlejší zastávku v boxech.09.jpg