12
Fotogalerie

Bottas získal v Bahrajnu své první pole position v kariéře, Ferrari ztratilo

Valtteri Bottas získal své první pole position. Hamilton na něj ztratil 0,023 sekundy. Ferrari ztratilo téměř půl sekundy.

Valtteri Bottas získal ve svém třetím závodě za Mercedes první pole position nejen pro tento tým ale ve své kariéře vůbec. Předtím stál na startu nejlépe druhý (třikrát).

Mezi Hamiltonem a Bottasem to bylo velmi těsné při obou pokusech ve třetí části.

Naopak Ferrari ve třetí části ztratilo. Ve druhé řadě bude stát Vettel vedle Ricciarda.

Technické problémy potkaly Sainze, který měl v závěru první části rozjeté velmi rychlé kolo, ale svůj vůz musel odstavit. Motor zradil také Fernanda Alonsa, který ve druhé části nezajel žádný čas.

Hodnota času pole position 1:28.769, což je o 0,724 s rychlejší než vloni.

Třetí část kvalifikace

Ve třetí části kvalifikace byli oba jezdci Mercedesu, Ferrari, Red Bullu, Renaultu a také Grosjean a Massa.

Bottas zajel nejrychlejší čas v prvním sektoru, Bottas ve zbývajících dvou. Hamilton šel na první místo s časem 1:28.792, Bottas ztratil 0,051. Vettel ztratil 0,455 sekundy.

Bottas se dostal po druhém pokusu na první místo a bere první pole position ve své kariéře!

Druhá řada bude patřit Vettelovi a Ricciardovi. Třetí pak Räikkönenovu a Verstappenovi.

Druhá část kvalifikace

Do druhé části už vyjeli všichni jezdci na superměkké. Do čela pořadí šel Hamilton s časem 1:29.535, Bottas byl o 0,02 s pomalejší. Pozvánku pro další část kvalifikace dovezl do cíle Vettel, který byl jen o 0,061 s pomalejší než Hamilton.

Žádný čas nezajel ve druhé části Fernando Alonso, který už pár minut před koncem opustil svůj monopost. Důvodem byla porucha pohonné jednotky.

Do třetí části postoupili oba jezdci Renaultu. Spokojený může být také Wehrlein, kterému bude patřit 13. místo. Kvjatovi poslední kolo nevyšlo a do další části nepostoupil.

První část kvalifikace

Jezdci Sauberu se jako první vydali na trať v Bahrajnu. Romain Grosjean masivně probrzdil. Problémy měl ve svém rychlém kole také Hamilton. V dalším kole se ale dostal průběžně do čela pořadí. Esteban Ocon si stěžoval na problémy s DRS.

Jezdci Mercedesu a Ferrari vyjeli jako jediní na měkké sadě pneumatik. Ostatní sáhli hned k červené superměkké.

Räikkönenovi patřilo krátce před koncem průběžné sedmé místo a vydal se ještě k dalšímu pokusu na superměkké sadě. Během průjezdu přes obrubník z jeho vozu něco odlétlo.

Do druhé části nepostoupili Vandoorne, Ericsson, Magnussen, Pérez a také Sainz. Španěl musel svůj vůz kvůli technickému problému odstavit.