V roce 2021 to byl druhý závod od konce, v roce 2022 druhý závod od začátku. Řeč je o Velké ceně Saúdské Arábie. První závod v Džiddě byl pořádně dramatický. Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

V roce 2021 to byl druhý závod od konce, v roce 2022 druhý závod od začátku. Řeč je o Velké ceně Saúdské Arábie. První závod v Džiddě byl pořádně dramatický. Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Kvalifikaci na Grand Prix Saúdské Arábie vyhrál Lewis Hamilton. Z první řady vedle něj odstartoval týmový kolega Valtteri Bottas. Ve druhé řadě stál Max Verstappen, který v kvalifikaci boural.  Foto: Getty Images / Mark Thompson

V 10. kole boural Schumacher. Na trať se vydal safety car, ale o chvíli později byly vyvěšeny červené vlajky. Verstappen (nestavěl, přezul pod červenou vlajkou) se díky tomu dostal do čela.  Foto: Getty Images / Peter Fox

Po opravení bariér byl závod restartován z pevných pozic. Z prvního místa odstartoval Verstappen. Za ním startovali Hamilton, Bottas a další.  Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Po opravení bariér byl závod restartován z pevných pozic. Z prvního místa odstartoval Verstappen. Za ním startovali Hamilton, Bottas a další.  Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Krátce po startu došlo k několika incidentům. Leclerc měl kontakt s Pérezem, po kterém se jezdec Red Bullu roztočil a boural. Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Krátce po startu došlo k několika incidentům. Leclerc měl kontakt s Pérezem, po kterém se jezdec Red Bullu roztočil a boural. Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Mazepin pak narazil do téměř stojícího Russella. Na trati podruhé zavlály červené vlajky. Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Mazepin pak narazil do téměř stojícího Russella. Na trati podruhé zavlály červené vlajky. Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Red Bull a FIA se dohodli na výměně pozic kvůli zkrácení trati. Při třetím startu tak byl na prvním místě Hamilton před Oconem a Verstappenem. Foto: Getty Images / Mark Thompson

V první zatáčce došlo ke kontaktu mezi Oconem a Hamiltonem.  Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

V první zatáčce došlo ke kontaktu mezi Oconem a Hamiltonem.  Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Poškozené křídlo Hamiltona Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Poškozené křídlo Hamiltona Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Cunoda ve zdi po kontaktu s Vettelem. Tentokrát stačil virtuální safety car. Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Cunoda ve zdi po kontaktu s Vettelem. Tentokrát stačil virtuální safety car. Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Verstappen měl kvůli traťovým limitům vrátit pozici Hamiltonovi, když došlo ke kolizi. Za to dostal penalizaci 5 sekund Foto: Getty Images / Lars Baron

Hamilton se nakonec dostal před Verstappena na trati a dojel si pro vítězství před Verstappenem a Bottasem. Foto: Getty Images

Nehoda Micka Schumachera v kvalifikaci na GP Saúdské Arábie 2022 Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Nehoda Micka Schumachera v kvalifikaci na GP Saúdské Arábie 2022 Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Schumacher nakonec do závodu nenastoupil a to spíše kvůli poškození vozu než zdraví...  Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Schumacher nakonec do závodu nenastoupil a to spíše kvůli poškození vozu než zdraví...  Foto: Activepictures / Jiří Křenek

GP Saúdské Arábie 2022 Foto: Getty Images / Clive Mason

Start GP Saúdské Arábie 2022. Z pole position odstartoval Pérez. Foto: Getty Images / Clive Mason

Start GP Saúdské Arábie 2022 Foto: Getty Images / Mark Thompson

Souboj jezdců Alpine Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Souboj jezdců Alpine Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Na první místo se v průběhu závodu dostal Verstappen, který si nakonec dojel pro vítězství. Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

Na první místo se v průběhu závodu dostal Verstappen, který si nakonec dojel pro vítězství. Foto: Activepictures / Jiří Křenek

GP Saúdské Arábie 2022 vyhrál Max Verstappen Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

GP Saúdské Arábie 2022 vyhrál Max Verstappen Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Na stupně vítězů se dostali jezdci Ferrari Foto: Getty Images / Mark Thompson

GP Saúdské Arábie 2023 Foto:  Activepictures  / Jiří Křenek

GP Saúdské Arábie 2023 Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Alonso se po startu v roce 2023 dostal do vedení před Péreze. Verstappen startoval po technických problémech v kvalifikaci z 15. místa. Foto: Getty Images / Mark Thompson

Pérez se později dostal před Alonsa, který navíc dostal penalizaci 5 sekund za špatné postavení na startu. Foto: Getty Images / Clive Mason

GP Saúdské Arábie 2023 vyhrál Sergio Pérez Foto: Getty Images / Mark Thompson

Alonso dojel třetí, ale dostal penalizaci 10 sekund za to, že se při odpykání penalizace mechanik dotkl jeho vozu. Foto: Getty Images / Peter Fox

Trofej putovala do rukou Russella, ale po protestu Astonu stewardi penalizaci zase zrušili. Foto: Foto: Mercedes

29
Fotogalerie

Fotogalerie: Grand Prix Saúdské Arábie v letech 2021 a 2023

V saúdskoarabské Džiddě se odjedly už tři závody. Podívejte se na výběr fotografií z Velké ceny Saúdské Arábie.