6
Fotogalerie

GP Německa: Rosbergovi se nepovedl start, vyhrál Hamilton před Red Bully

Velkou cenu Německa vyhrál Hamilton před Ricciardem a Verstappenem. Rosbergovi nevyšel start.

Kvalifikaci na Grand Prix Německa vyhrál Nico Rosberg, který měl kvůli problému ve třetí části jen jeden pokus. Druhou řadu obsadili jezdci Red Bullu a třetí jezdci Ferari.

Závod

Rosbergovi se podruhé v řadě nepovedl start. Tentokrát se propadl až na čtvrté místo. U Red Bullu a Ferrari došlo na startu ke změnám mezi týmovými kolegy. Druhý byl tak za Hamiltonem Verstappen před Ricciardem, Vettelem a Räikkönen.

Felipe Massa hlásil, že ho někdo trefil zezadu. Brazilec se celý závod hodně trápil a nakonec musel ze závodu odstoupit.

Rosberg se v prvních kolech zkoušel dostat před Ricciarda, ale nedařilo se mu to. V 11. kole zajeli Verstappen a Rosberg do boxů. Ricciardo byl po zastávkách na měkké sadě, Rosberg na rychlejší superměkké, ale ta i podle slov Verstappena zřejmě nebyla pro druhý stint správnou vobou. Rosberg se nedokázal před Australana dostat.

Po druhých zastávkách se Rosberg propadnul za Verstappena. Snažil se ho předjet, ale vytlačil ho mimo trať. Podle Rosberga Verstappen v brzdné zóně měnil směr, což je něco, za co ho jezdci kritizovali už po Maďarsku. Byl to ale Rosberg, koho nakonec sportovní komisaři potrestali pětisekundovou penalizací.

Ricciardo se na superměkké dostal před Verstappena. Rosberg se po posledních zastávkách a penalizaci propadl za oba Red Bully a v závěru závodu je už nedokázal předjet.

Konec závodu patři mimo jiné souboji Pérez, Alonso. Mexičan se nakonec dostal do bodované desítky. Ztrátu „Alonsových„ bodů ale pro McLaren zachránil Button, který zdolal Bottase na opotřebovaných pneumatikách a dostal se na 8. pozici.

Průběh

Konec: Ham, Ric, Ver, Ros, Vet, Rai, Hul, But, Bot, Per.

66/67: Alonsovu ztrátu kompenuje Button, který zdolal Bottase a jde na 8. místo.

65/67: ostrý souboj, Alonso se propadá na 11. místo.

65/67: Souboj Pérez, Alonso komplikují Red Bully, které se dostávají před ně o kolo.

62/67: Hülkenberg před Bottasem, Pérez dojíždí Alonsa.

61/67: Nasr končí

59/67: Alonso informován, že je možné brzy očekávat pár kapek deště.

57/67: Hamilton má náskok 7 s. Nevypadá to, že by Rosberg dokízal dojet Verstappena.

55/67: Ricciardo si stěžoval na Gutiérreze, který je o kolo zpět.

51/67: Red Bully jsou rychlejší než Hamilton, ale ten nyní trochu zrychlil.

48/67: Ricciardo před Verstappem, ten před Rosbergem

47/67: A Hamilton v boxech

46/67: A Ricciardo, Vettel v boxech

45/67: Verstappen v boxech

44/67: do boxů ale jede Rosberg. Odbude si penalizaci.

44/67: Vettela zavolali do boxů, ten to odmítl.

44/67: Ricciardo už těsně na Rosbergem.

41/67: Ricciardo dohání Rosberga, který si veze penalizaci 5 sekund.

40/67: Ricciardo na superměkké před Verstappenem

38/67: Massa po protrápeném závodě končí. Jako první jezdec.

35/67: Rosberg druhý + 5,7 s, s penalizací a na rozdíl od Hamiltona na měkké.

35/67: Ham v boxech. Situace za ním: Ros, Ver, Ric, Vet, Rai,...

34/67: Ricciardo v boxech a nasazuje superměkkou.

33/67: Rosberg dostává penalizaci 5 sekund

32/67: Vettel v boxech

30/67: Jezdec Red Bullu si stěžuje, že ho Rosberg vytlačil. Incident je vyšetřován.

29/67: Souboj Rosberg, Verstappen... Verstappen mimo trať.

29/67: v boxech také Verstappen.

28/67: Massa se hodně zdržel v boxech, tam byl i Rosberg.

27/67: u Palmera se mění nos...

26/67: Gutiérrez v boxech.

24/67: Souboj Mexičanů, před Gutiérreze jde i Pérez.

23/67: Alonso jde před Gutiérreze, který startoval na měkké sadě a nebyl v boxech.

21/67: Rosberg má superměkké, jede v Mercedesu ale Ricciarda nedokáže dohnat, stále kolem 1,5 s.

20/67: Alonso si rýpnul do týmu s tím, že v boxech ztrácí pozice, které pak musi dobýt zpět.

16/67: v boxech ještě nebyly Haasy.

15/67: Ham, Ric, Vet na žluté, Verstappen, Rosberg na červené.

14/67: Hamilton v boxech

14/67: Vettel, Button v boxech

13/67: Ricciardo v boxech

12/67: Rosbergův pit stop trval trochu déle (3,5 s)

11/67: Verstappen a Rosberg v boxech

10/67: Hamilton si již buduje náskok – 5,2 s.

10/67: Massa padal pořadím a spolu se Sainzem (ale již za ním) je v boxech. Sainzova zastávka ale byla dlouhá a Sainz se propadl za Massu.

8/67: Kvjat v boxech, ne moc ideální zastávka. Sainz se snaží zdolat Massu a dostat se na jeho 11. pozici.

7/67: Na trati je kus křídla Wehrleinena, který kolidoval se svým týmovým kolegou.

6/67: Alonso se dostal do první desítky, překonal Massu. Španěl má před sebou Buttona.

6/67: Hamilton zase nějak moc Verstappenovi neujíždí, rozdíl jen 2 sekundy.

2/67: Massa si stěžoval, že do něj někdo vrazil, Brazilec nyní rozděluje McLareny na 10. místě.

2/67: ostrý souboj Ricciardo x Rosberg. Australan stále třetí

1/67: Ham, Ver, Ric, Ros, Vet, Rai, ....

1/67: Rosbergovi se start zase nepovedl, vede Hamilton.

14:00: Jezdci se vydávají do zahřívacího kola.

13:57: Vypadá to, že jediný Gutiérrez (11.) startuje na měkké sadě.

13:48: Pravděpodobnost deště je pro závod 20 %.

13:47: Není příliš horko, vzduch má 23 a trať 38 stupňů.

13:42: Ecclestone a Mick Schumacher. Ten v průběhu víkendu navštívil boxy Mercedesu a Ferrari.

13:35: Kvjat a Nasr jako poslední vyráží na startovní rošt.

13:30: zelená světla na konci boxové uličky, jezdci se mohou vydat na startovní rošt. Mají na to 15 minut.

13:29: Nejrychlejší strategií by měla být ta se třemi zastávkami – více o strategiích a pneumatikách, které mají jezdci před závodem k dispozici.

13:25: Fotografie z driver parade:

13:25: Nico Rosberg startuje z pole position. Pokud vyhraje, dostane se zpět do čela šampionátu. Sledovat budeme také souboj mezi Ferrari a Red Bullem. Rudí býci mají velkou šanci se posunout v šampionátu na druhé místo.