13
Fotogalerie

V Kanadě vyhrál Hamilton před Bottasem

Lewis Hamilton vyhrál po startu z pole position Velkou cenu Kanady. Vettel se na startu propadl a poté musel do boxů pro výměnu předního křídla.

Kvalifikace na Velkou cenu Kanady byla soubojem mezi Hamiltonem a Vettelem. Brit nakonec zajel skvělé kolo a získal svou 65. pole position, čímž se vyrovnal Sennovi.

Vettel odstartoval z druhého místa. Druhá řada patřila Bottasovi a Räikkönenovi, třetí pak jezdcům Red Bullu.

Závod

Vettelovi start nevyšel a propadl se. Na druhé místo se dostal Verstappen. Hned v prvním kole musel na trať safety car. Sainz kolidoval s Grosjeanem, roztočil se a sestřelil Massu. Sebastian Vettel si v prvním kole poškodil přední křídlo, takže po pěti kolech musel do boxů pro nové a propadl se mimo bodované pozice.

Max Verstappen se z druhé pozice neradoval dlouho. Po 11 kolech musel svůj vůz odstavit. Na trati byl vyhlášen virtuální safety car. Jezdci Mercedesu a zejména Hamilton si pohodlně budovali náskok.

Za nimi to bylo mnohem těsnější, takže se brzy rozjely zastávky v boxech. Někteří jezdci, mezi kterými byl i Ricciardo, přezuli na měkkou směs. Hamilton stavěl až po 32 kolech a přezul na superměkkou. Alonso, Vandoorne nebo Magnussen byli v boxech ještě mnohem později.

Velmi dobrý závod předvedli jezdci Force Indie, kteří se dostali na 4. a 5. místo za Ricciarda. Ocon byl na čerstvějších pneumatikách rychlejší, ale na Péreze recept nenašel. Tým žádal Mexičana, aby si s týmovým kolegou prohodil pozici a Ocon tak mohl zaútočit na Ricciarda. Pérez ale příkazy ignoroval. Toho využili u Ferrari. Vettela povolali do boxů pro nové ultraměkké pneumatiky. Němec se pár kol před koncem dostal před oba jezdce Force Indie.

Dvakrát stavěl také Räikkönen, který měl ale v závěru závodu problémy.

Blízko k bodům byl v Kanadě Fernando Alonso a to zejména poté, co musel ze závodu odstavit svůj vůz Kvjat. V samotném závěru závodu ale musel Alonso vůz odstavit kvůli problému s motorem.

Na první body v F1 ale dosáhl na domácí půdě Lance Stroll.

Průběh

70/70: Ham, Bot, Ric, Vet, Per, Oco, Rai, Hul, Str, Gro.

69/70: Vettel před Pérezem.

68/70: Alonso končí. Honda odešla...

66/70: Vettel před Oconem.

63/70: Vettel dojel Ocona.

63/70: Räikkönen nejpomalejší v prvním sektoru.

61/70: Vettel je před Räikkönenem. Fin mimo trať, zřejmě problém s vozem.

60/70: Vettel dojíždí Räikkönena, který sám není daleko od jezdců Force Indie, kteří stále nenašli recept na Ricciarda.

56/70: Force India chce poslat na Ricciarda Ocona, Pérez s tím nesouhlasí.

55/70: Tím se nám Stroll posouvá na 9. místo a Alonso na 10.

54/70: Kvjat s problémy v boxech.

54/70: Vettel zajíždí rychlá kola, ztrácí 4,8 s na týmového kolegu a ten 9,5 s na Force Indie.

50/70: Vettel v boxech!

48/70: Ricciardo má za sebou hladové vlky z Force Indie a také Vettela.

48/70: Ham, Bot, Ric, Per, Oco, Vet, Rai, Hul, Kvy, Str.

48/70: Stroll odsouvá Alonsa na 11. místo.

47/70: Magnussen jako poslední zajíždí do boxů.

45/70: Räikkönen na ultraměkké nejrychlejší kolo závodu.

44/70: Alonso 11., ale na čerstvých pneumatikách a Magnussen před ním ještě nestavěl.

43/70: Alonso v boxech.

42/70: Räikkönen jede podruhé do boxů.

35/70: Ham, Bot, Ric, Per, Rai, Oco, Vet, Alo, Hul, Kvy.

33/70: Magnussen a oba jezdci McLarenu ještě v boxech nebyli.

32/70: Hamilton v boxech. Ocon také.

31/70: Bottas dojel Ocona, který ještě nestavěl.

28/70: Alonso si stěžuje na nedostatek informací.

26/70: Magnussen za předjíždění pod VSC penalizace 5 s.

25/70: Hamilton, Ocon ještě nestavěli. Stejně jako Alonso, Magnussen nebo Stroll.

23/70: Bottas v boxech.

19/70: Pérez ze střetího místa v boxech.

19/70: Ricciardo nazouvá měkké pneumatiky... zajímavé!

19/70: Magnussen je zatím skokanem závodu, ale je vyšetřován, že skákal i za VSC.

17/70: Räikkönen v boxech

17/70: Slušný souboj Magnussen, Stroll, Hülkenberg.