Ferrari
Náš koncept vozu má problém s pneumatikami, říká Binotto. Ferrari chystá sérii upgradů

Po předsezónních testech bylo Ferrari považováno za favorita. Mělo mít náskok 4 desetiny. F1 přijela do Austrálie a situace byla přesně opačná.

17.  6.  2019
U Toyoty #7 bylo vyměněno nesprávné kolo, podle Alonsa si jeho posádka vítězství nezasloužila

Toyota TS050 Hybrid #7 strávila ve vedení téměř nepřetržitě třiadvacet hodin ze čtyřiadvaceti celkových. Cesta za vítězstvím se však pro trojici Kamuj Kobajaši, Jose Maria Lopez, Mike Conway zbortila ve chvíli, kdy senzor v jejich voze začal hlásit pomalý defekt jedné z pneumatik.

Ferrari
Nejsem tady, abych politikařil, říká Leclerc

Souboj mezi týmovými kolegy špičkových týmů se často neodehrává jen na závodní trati. Charles Leclerc ale nechce politikařit.

Fotografie
Fotogalerie: Vítězství Alonsa, Buemiho a Nakadžimy v Le Mans 2019 | Zdroj:  Toyota Gazoo Racing

Fotogalerie: Vítězství Alonsa, Buemiho a Nakadžimy v Le Mans 2019

Posádka vozu osm vyhrála podruhé závod 24 hodin Le Mans. Sesterský vůz ke konci závodu potkaly technické problémy.

Tost: Moderní jezdci F1 jsou na tom fyzicky velmi dobře

Udělat vozy formule 1 náročnější na řízení by nezaručovalo, že pro jezdce bude obtížnější s nimi závodit, jelikož současní piloti jsou v mnohem lepší fyzické kondici než závodníci v minulých dekádách, myslí si šéf týmu Toro Rosso Franz Tost.

Alonso, Buemi a Nakadžima opět vyhráli Le Mans, sesterský vůz přišel o triumf v závěru

87. ročník závodu 24 hodin Le Mans vyhrála posádka Toyoty TS050 Hybrid #8 ve složení Fernando Alonso, Kazuki Nakadžima, Sébastien Buemi. Stejná trojice vyhrála závod i v loňském roce a ke druhému triumfu v Le Mans navíc přidala i titul mistrů světa.

16.  6.  2019
FotografieRenault
Alonso vyhrál podruhé v Le Mans a po třinácti letech je opět mistrem světa | Zdroj:  Toyota Gazoo Racing

Alonso vyhrál podruhé v Le Mans a po třinácti letech je opět mistrem světa

Fernando Alonso je trojnásobný mistr světa. Ke dvěma titulům z formule 1 přidal také titul z vytrvalostních závodů WEC. Mezi ziskem druhého titulu ve F1 a titulem ve WEC uplynulo necelých 13 let – přesně 4620 dní.

Toro Rosso
F1 pro mě byla nejprve skličující, přiznal Albon

Alexander Albon přiznal, že byl svým přestupem do formule 1 před letošní sezónou „vystrašený“, zisk bodů v prvních závodech mu však podle jeho slov pomohl s tlakem.

Haas
Kdyby jezdci museli v závodě jet jako v kvalifikaci, bylo by závodění náročnější, věří Grosjean

Romain Grosjean si myslí, že pokud mají být závody formule 1 pro piloty fyzicky náročnější, měly by během nich jet jako v kvalifikaci. Tomu v současné době brání zejména nemožnost tankovat a potřeba starat se během závodu o pneumatiky.

FIAMercedes
Wolff chce změnu pravidel umožňující „tvrdší závodění“

Šéf Mercedesu Toto Wolff chce diskutovat s vedením formule 1 o změnách pravidel pro rok 2021, které by přinesly „tvrdší závodění“.

Ferrari
Hülkenberg: Místo u Ferrari jsem měl na dosah

Nico Hülkenberg měl podle svých slov v roce 2014 ve formuli 1 blízko k závodní sedačce u Ferrari.

15.  6.  2019
FIAPravidla formule 1
Nováčci budou moci body do superlicence získat i v pátečních trénincích F1

Za účast v pátečních volných trénincích ve velkých cenách formule 1 budou od příští sezóny mladí piloti dostávat body, které se budou počítat k těm, jenž musí získat pro zisk superlicence potřebné k závodění ve F1.

Pohonné jednotky
Podle Hamiltona disponuje Ferrari speciálním módem motoru, který Mercedes zatím nemá

Mercedes v této sezóně vyhrál všech sedm doposud odjetých velkých cen a sám Lewis Hamilton vystoupil pětkrát na nejvyšší stupínek. Po zkušenostech z kanadské grand prix si však pětinásobný mistr světa myslí, že Ferrari v současnosti disponuje speciálním módem motoru, který v této části sezóny nemá Mercedes k dispozici.

Dvaadvacet bývalých pilotů F1 zasáhne do letošního Le Mans

Letošní ročník slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans je již za dveřmi, a proto je nyní ten pravý čas na to podívat se, kteří piloti se zkušenostmi z formule 1 se o víkendu vytrvalostního maratonu na okruhu La Sarthe zúčastní.

10.  6.  2019
Aston Martin potvrdil vstup do nejvyšší třídy FIA WEC, chce vyhrát Le Mans

Pátek před Le Mans byl dnem zásadních oznámení. Promotér 24 hodin Le Mans a FIA WEC, kterým je organizace ACO, představil ve spolupráci s FIA podobu nových pravidel pro vrcholnou třídu sportovních vozů ve světovém vytrvalostním šampionátu. Ještě téhož dne svůj vstup do této kategorie oznámil Aston Martin a pokračování svého továrního programu i pod novými pravidly od sezóny 2020/2021 potvrdila Toyota.

Ferrari

F1 uveřejnila analýzu Jolyona Palmera z incidentu, který vedl k udělení pětisekundové penalizaci pro Sebastiana Vettela.

14.  6.  2019
Alfa Romeo
Je mi jedno, zda skončím dvanáctý nebo poslední, říká Räikkönen. Spoléhá na nové díly

Alfa Romeo na tom zatím není úplně dobře. V Kanadě jim nepomohla ani silná pohonná jednotka Ferrari. Giovinazzi dojel 13., Räikkönen o dvě místa níže.

Největší bitvu nabídne třída LMGTE - PRO, shodují se před Le Mans komentátoři Eurosportu

Čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans odstartuje již zítra a při této příležitosti web F1sport vyzpovídal dva zkušené komentátory tohoto závodu na Eurosportu Martina Straku a Zdeňka Míku, které během živého přenosu doplní ještě Jiří Šlégl. Na tom, že největší souboje nabídne šestice továren ve třídě LMGTE - PRO, se oba dva jednomyslně shodnou.

Ferrari by už Vettelovu penalizaci řešit nemělo. Může je to mrzet, myslí si Wolff

Toto Wolff si myslí, že Ferrari riskuje, když se přezkoumávat penalizaci pro Sebastiana Vettela.

S Michaelem jsme mohli bojovat svobodněji, říká Häkkinen. Je pro stálé stewardy  | Zdroj:  Activepictures / Jiří Křenek

S Michaelem jsme mohli bojovat svobodněji, říká Häkkinen. Je pro stálé stewardy

Také Mika Häkkinen se vyjádřil k hojně diskutované penalizaci pro Sebastiana Vettela.

Ferrari
Kdo jsou Binottovi muži?

Mattia Binotto přišel do čela Ferrari z pozice technického šéfa a provedl několik změn řídicí struktury Ferrari. Jak nyní vypadá?

Kobajaši vyhrál v Le Mans kvalifikaci pro Toyotu, v GTE získal pole position Aston Martin

Kamuj Kobajaši získal pro tovární tým Toyota celkově páté pole position v Le Mans a zároveň to bude potřetí v řadě, co bude japonský prototyp třídy LMP 1 startovat na trati La Sarthe do čtyřiadvacetihodinového závodu z prvního místa na roštu. Velkého meziročního zrychlení dosáhly soukromé týmy SMP Racing a Rebellion Racing, jejichž nejlepší vozy zaostaly za Toyotou méně než o sekundu.

Týmy se v Paříži dohodly na odkladu schválení pravidel pro rok 2021 | Zdroj:  Activepictures / Jiří Křenek

Týmy se v Paříži dohodly na odkladu schválení pravidel pro rok 2021

Revoluční pravidla pro sezónu 2021 uvidíme až na konci října.

13.  6.  2019
Haas
Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

Pilot týmu Haas Kevin Magnussen má od své stáje ve formuli 1 povolení zúčastnit se v budoucnosti závodu 24 hodin Le Mans. Dánský pilot by rád utvořil posádku pro slavnou vytrvalostní klasiku spolu se svým otcem Janem Magnussenem, který je dlouholetým továrním pilotem značky Corvette.

1...1920212223...41...
14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.