Fotogalerie: Radost Red Bullu a GP 70. výročí F1 | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Fotogalerie: Radost Red Bullu a GP 70. výročí F1

Výběr fotografií z Velké ceny 70. výročí F1, kterou vyhrál Max Verstappen.

Verstappenovi vyšla strategie a dojel si pro vítězství v GP 70. výročí F1

Max Verstappen ukončil letošní vítěznou sérii Mercedesu a vyhrál Velkou cenu 70. výročí F1. Druhý dojel Hamilton, třetí skončil Bottas.

Fotogalerie: Sobota před GP 70. výročí F1 | Zdroj:  Getty Images

Fotogalerie: Sobota před GP 70. výročí F1

Pole position pro Valtteriho Bottase i třetí místo pro Nica Hülkenberga.

Kvalifikaci na GP 70. výročí vyhrál Bottas. Hülkenberg třetí | Zdroj:  Getty Images / Rudy Carezzevoli

Kvalifikaci na GP 70. výročí vyhrál Bottas. Hülkenberg třetí

Valtteri Bottas získal pole position na druhý závod na Silverstonu. Hamilton odstartuje za ním. Druhá řada bude patřit Hülkenbergovi a Verstappenovi.

McLaren
Za McLaren na Silverstonu bodoval jen Norris, Sainz Jr. měl problém v boxech | Zdroj:  Getty Images / Rudy Carezzevoli

Za McLaren na Silverstonu bodoval jen Norris, Sainz Jr. měl problém v boxech

McLaren prožil na Silverstonu v rámci Velké ceny 70. výročí F1 náročný víkend. Lando Norris získal pro tým dva body za deváté místo.

Před 1 hodinou
Formule E
Da Costa je šampionem formule E, čtvrtý závod v Berlíně vyhrál Vergne | Zdroj:  ABB Formula E

Da Costa je šampionem formule E, čtvrtý závod v Berlíně vyhrál Vergne

O šampionovi formule E pro sezonu 2019/2020 je rozhodnuto. Mistrovský titul slaví António Félix da Costa z týmu DS Techeetah, který nedělní závod dojel na druhém místě za stájovým kolegou Jeanem-Éricem Vergnem.

Včera
GP 70. výročí F1: Strategie a nejrychlejší kola | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

GP 70. výročí F1: Strategie a nejrychlejší kola

Nejrychlejší kolo zajel v závodě Lewis Hamilton. Držitel nejrychlejšího kola se změnil jen osmkrát.

Včera
Red Bull Racing
Horner: Překvapilo nás, že jsme na starých pneumatikách měli lepší rychlost než Mercedes na nových | Zdroj:  Getty Images

Šéf Red Bullu Christian Horner vyzdvihl výkon týmu a Maxe Verstappena po vítězství ve Velké ceně 70. výročí formule 1 na britském Silverstonu.

Včera
AUTO.CZ
Elektrická revoluce od Harley-Davidson v testu: LiveWire je nová definice zábavy

Ferrari
Strategie Ferrari nedávala žádný smysl, říká Vettel. Leclerc šťastný ze 4. místa | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Sebastian Vettel dál čeká v letošní sezóně formule 1 na výraznější úspěch. Po dvanáctém místě ve Velké ceně 70. výročí F1 na Silverstonu se opřel také do strategie Ferrari.

Včera
Racing Point
Hülkenberg vysvětlil nutnost zastávky v závěru závodu

Nico Hülkenberg nedokázal využít třetího místa na startu Velké ceny 70. výročí F1 k zisku prvních stupňů vítězů. V závěru musel kvůli vibracím zajet k mechanikům a skončil sedmý.

Včera
Mercedes
Bottas: Zaspali jsme, když se před nás Verstappen dostal | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Bottas: Zaspali jsme, když se před nás Verstappen dostal

Valtteri Bottas nedokázal pole position přetavit ve vítězství ve Velké ceně 70. výročí formule 1, když se před něj odlišnou strategií dostal Max Verstappen. Mercedes podle Bottase „v tom momentu zaspal“.

Včera
Racing Point musel kvůli brzdovým kanálkům opět před stewardy  | Zdroj:  Getty Images

Racing Point musel kvůli brzdovým kanálkům opět před stewardy

Racing Point musel opět před sportovní komisaře kvůli svým brzdovým kanálkům.

Včera
Dnes nám všechno vyšlo, těší vítězného Verstappena | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Dnes nám všechno vyšlo, těší vítězného Verstappena

Max Verstappen a Red Bull dokázali naplno využít risku odlišné strategie pneumatik a vyhráli Velkou cenu 70. výročí formule 1 na britském Silverstonu.

Včera
Jezdcem dne se v GP 70. výročí stal vítězný Verstappen

Fanoušci vybrali Maxe Verstappena za jezdce dne GP 70. výročí F1.

Včera
Naštvaný Lawrence Stroll vydal prohlášení a zaútočil na ostatní týmy | Zdroj:  Getty Images / Peter Fox

Naštvaný Lawrence Stroll vydal prohlášení a zaútočil na ostatní týmy

Lawrence Stroll vydal prohlášení k aktuální kauze týmu. A byl hodně ostrý.

Včera
Fotografie

Takhle vozy obvykle neuvidíte. Podívejte se na aktuální snímky všech monopostů z ptačí perspektivy.

Včera
Útok v posledním kole přinesl Viscaalovi první vítězství, Staněk vylepšil své letošní maximum | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Dramatické vyvrcholení přinesl nedělní závod formule 3 na Silverstonu v rámci Velké ceny 70. výročí F1, když až útokem v posledním kole získal první vítězství sezóny Bent Viscaal, který předjel Lirima Zendeliho. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhl v nedělním závodě český pilot Roman Staněk, který byl klasifikován na patnáctém místě.

Včera
Racing Point trvá na svém. Steiner se zamýšlí, zda pravidla neporušil i Mercedes | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Racing Point zopakoval, že se ničeho nelegálního nedopustil a věří, že u odvolacího soudu uspěje.

Včera
Speciál
Sebastian Vettel: Jaký je život člověka, který není příznivcem sociálních sítí? | Zdroj:  Activepictures / Jiří Křenek

Sebastian Vettel: Jaký je život člověka, který není příznivcem sociálních sítí?

Čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel je známý tím, že si chrání své soukromí a nemá potřebu dělit se na sociálních sítích s ostatními o momenty ze svého života.

6.  8.  2020
Formule E
Da Costova dominance skončila, další berlínský závod vyhrál Günther | Zdroj:  ABB Formula E

Da Costova dominance skončila, další berlínský závod vyhrál Günther

V sobotu byl na programu třetí ze šesti finálových závodů formule E v Berlíně a letiště Tempelhof v tomto roce poprvé poznalo jiného vítěze než Antónia Félixe da Costu.

8.  8.  2020
Albon věří v dobrý závod, Verstappen zkusí jinou strategii

Max Verstappen tentokrát nestačil kromě pilotů Mercedesu ještě na Nica Hülkenberga z Racing Pointu a do Velké ceny 70. výročí F1 vyrazí ze čtvrté pozice. Po dvou závodech se do třetí části kvalifikace podařilo postoupit také druhému jezdci Red Bullu Alexanderu Albonovi.

Ferrari
Leclerc v další pódium na Silverstonu nevěří. Trápíme se tu více než před týdnem, říká | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Osmé místo Charlese Leclerca a dvanácté Sebastiana Vettela v kvalifikaci na Velkou cenu 70. výročí formule 1 podle Monačana ukazuje „realističtější obrázek“ letošní formy stáje z Maranella.

Mercedes
Za Bottasovou pole position stojí změny v nastavení vozu

Valtteri Bottas letos podruhé v kvalifikaci porazil svého týmového z Mercedesu Lewise Hamiltona a zajistil si start z nejlepší pozice do Velké ceny 70. výročí formule 1 na britském Silverstonu.

Renault
Pátý Ricciardo si pochvaluje zlepšení vozu, Ocon byl penalizován | Zdroj:  Getty Images / Rudy Carezzevoli

Pátý Ricciardo si pochvaluje zlepšení vozu, Ocon byl penalizován

Daniel Ricciardo je nadšený pátým místem, kterého pro Renault dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu 70. výročí formule 1 na Silverstonu.

Hülkenberg byl překvapen svým kvalifikačním výkonem | Zdroj:  Getty Images

Hülkenberg byl překvapen svým kvalifikačním výkonem

Nico Hülkenberg odstartuje do Velké ceny 70. výročí formule 1 z druhé řady, když v sobotní kvalifikaci na Silverstonu obsadil náhradník u týmu Racing Point třetí místo.

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.