Dění na trati i pohled do zákulisí. GP 70. výročí objektivem Jiřího Křenka | Zdroj:  Activepictures / Jiří Křenek

Dění na trati i pohled do zákulisí. GP 70. výročí objektivem Jiřího Křenka

Výběr fotografií z Velké ceny 70. výročí formule 1.

Puchýře na pneumatikách? Jsme na opačném konci než Red Bull, zní z Mercedesu | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Puchýře na pneumatikách? Jsme na opačném konci než Red Bull, zní z Mercedesu

Dobrá strategie, dobrý výkon Maxe Verstappena ale také problémy Mercedesu způsobily, že se jezdec Red Bullu dostal na nejvyšší stupínek pátého závodu sezóny.

Fotogalerie: Radost Red Bullu a GP 70. výročí F1 | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Fotogalerie: Radost Red Bullu a GP 70. výročí F1

Výběr fotografií z Velké ceny 70. výročí F1, kterou vyhrál Max Verstappen.

Verstappenovi vyšla strategie a dojel si pro vítězství v GP 70. výročí F1

Max Verstappen ukončil letošní vítěznou sérii Mercedesu a vyhrál Velkou cenu 70. výročí F1. Druhý dojel Hamilton, třetí skončil Bottas.

Videa
MiniDrivers a GP 70. výročí F1

Hodiny Vettela a Ricciarda, souboj Magnussena a Latifiho, problémy jezdců Mercedesu s pneumatikami a mnoho dalšího.

Před 3 hodinami
O titul bojují tři jezdci, říká Wolff  | Zdroj:  Activepictures / Jiří Křenek

O titul bojují tři jezdci, říká Wolff

Ve hře o titul mistra světa jsou podle Tota Wolffa po úvodních pěti závodech tři jezdci. Kromě jezdců Mercedesu také Max Verstappen.

Před 5 hodinami
Může mít kvůli Racing Pointu problémy i Mercedes? Wolff je rád, že věc rozlouskne soud

Kauza Racing Pointu míří před odvolací soud a někteří chtějí, aby se řešila i role Mercedesu v celé kauze.

Před 9 hodinami
Ferrari
Vettel se trápí. Ferrari nevylučuje, že mu dá nové šasi  | Zdroj:  Getty Images / Rudy Carezzevoli

Vettel se trápí. Ferrari nevylučuje, že mu dá nové šasi

Sebastian Vettel zažívá nejhorší start sezóny od chvíle, kdy jezdil za Toro Rosso.

Před 11 hodinami
AUTO.CZ
Audi S3 Sportback a Sedan přijíždí s výkonem 310 koní

Peníze a byznys
Příjmy formule 1 zažily ve druhém čtvrtletí volný pád  | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Příjmy formule 1 zažily ve druhém čtvrtletí volný pád

Formule 1 zažila výrazný pokles svých příjmů ve druhém čtvrtletí. Kvůli tomu neposílala ani peníze týmům z podílů na komerčních právech.

Včera
Renault
Páté místo na startu v body neproměnil. Ricciardo udělal „Sebovy hodiny“

Daniel Ricciardo odstartoval do závodu z pěkného pátého místa. Do cíle ale dojel na 14. místě. Body pro Renault získal jen osmý Esteban Ocon.

Včera
Haas
Magnussen nedokončil závod, protože mu došly pneumatiky | Zdroj:  Getty Images

Magnussen nedokončil závod, protože mu došly pneumatiky

Kevin Magnussen nedokončil ani jeden závod na Silverstonu. V tom druhém byl jediným, kdo ze závodu odstoupil.

Včera
Mercedes
Wolff chápe Bottasovu frustraci. Nikdo z nás není spokojen, říká šéf Mercedesu | Zdroj:  Getty Images / Rudy Carezzevoli

Wolff chápe Bottasovu frustraci. Nikdo z nás není spokojen, říká šéf Mercedesu

Lewis Hamilton odjel ve Velké ceně 70. výročí formule 1 velmi dlouhý prostřední úsek. Podle šéfa týmu Tota Wolffa se tak Mercedes rozhodl na základě informací z pneumatik druhého pilota týmu Valtteriho Bottase.

Včera
McLaren
Za McLaren na Silverstonu bodoval jen Norris, Sainz Jr. měl problém v boxech | Zdroj:  Getty Images / Rudy Carezzevoli

Za McLaren na Silverstonu bodoval jen Norris, Sainz Jr. měl problém v boxech

McLaren prožil na Silverstonu v rámci Velké ceny 70. výročí F1 náročný víkend. Lando Norris získal pro tým dva body za deváté místo.

Včera
Racing Point
Naštvaný Lawrence Stroll vydal prohlášení a zaútočil na ostatní týmy | Zdroj:  Getty Images / Peter Fox

Naštvaný Lawrence Stroll vydal prohlášení a zaútočil na ostatní týmy

Lawrence Stroll vydal prohlášení k aktuální kauze týmu. A byl hodně ostrý.

9.  8.  2020
Formule E
Da Costa je šampionem formule E, čtvrtý závod v Berlíně vyhrál Vergne | Zdroj:  ABB Formula E

Da Costa je šampionem formule E, čtvrtý závod v Berlíně vyhrál Vergne

O šampionovi formule E pro sezonu 2019/2020 je rozhodnuto. Mistrovský titul slaví António Félix da Costa z týmu DS Techeetah, který nedělní závod dojel na druhém místě za stájovým kolegou Jeanem-Éricem Vergnem.

Ferrari
Strategie Ferrari nedávala žádný smysl, říká Vettel. Leclerc šťastný ze 4. místa | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Sebastian Vettel dál čeká v letošní sezóně formule 1 na výraznější úspěch. Po dvanáctém místě ve Velké ceně 70. výročí F1 na Silverstonu se opřel také do strategie Ferrari.

GP 70. výročí F1: Strategie a nejrychlejší kola | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

GP 70. výročí F1: Strategie a nejrychlejší kola

Nejrychlejší kolo zajel v závodě Lewis Hamilton. Držitel nejrychlejšího kola se změnil jen osmkrát.

Red Bull Racing
Horner: Překvapilo nás, že jsme na starých pneumatikách měli lepší rychlost než Mercedes na nových | Zdroj:  Getty Images

Šéf Red Bullu Christian Horner vyzdvihl výkon týmu a Maxe Verstappena po vítězství ve Velké ceně 70. výročí formule 1 na britském Silverstonu.

Hülkenberg vysvětlil nutnost zastávky v závěru závodu

Nico Hülkenberg nedokázal využít třetího místa na startu Velké ceny 70. výročí F1 k zisku prvních stupňů vítězů. V závěru musel kvůli vibracím zajet k mechanikům a skončil sedmý.

Mercedes
Bottas: Zaspali jsme, když se před nás Verstappen dostal | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Bottas: Zaspali jsme, když se před nás Verstappen dostal

Valtteri Bottas nedokázal pole position přetavit ve vítězství ve Velké ceně 70. výročí formule 1, když se před něj odlišnou strategií dostal Max Verstappen. Mercedes podle Bottase „v tom momentu zaspal“.

Racing Point musel kvůli brzdovým kanálkům opět před stewardy  | Zdroj:  Getty Images

Racing Point musel kvůli brzdovým kanálkům opět před stewardy

Racing Point musel opět před sportovní komisaře kvůli svým brzdovým kanálkům.

Dnes nám všechno vyšlo, těší vítězného Verstappena | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Dnes nám všechno vyšlo, těší vítězného Verstappena

Max Verstappen a Red Bull dokázali naplno využít risku odlišné strategie pneumatik a vyhráli Velkou cenu 70. výročí formule 1 na britském Silverstonu.

Jezdcem dne se v GP 70. výročí stal vítězný Verstappen

Fanoušci vybrali Maxe Verstappena za jezdce dne GP 70. výročí F1.

Fotografie

Takhle vozy obvykle neuvidíte. Podívejte se na aktuální snímky všech monopostů z ptačí perspektivy.

Útok v posledním kole přinesl Viscaalovi první vítězství, Staněk vylepšil své letošní maximum | Zdroj:  Getty Images / Bryn Lennon

Dramatické vyvrcholení přinesl nedělní závod formule 3 na Silverstonu v rámci Velké ceny 70. výročí F1, když až útokem v posledním kole získal první vítězství sezóny Bent Viscaal, který předjel Lirima Zendeliho. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhl v nedělním závodě český pilot Roman Staněk, který byl klasifikován na patnáctém místě.

11:25 | Roy Nissany nastoupí v pátek do prvního tréninku za Williams. Nahradí Russella.
9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.